PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648375}

Marco Polo

7,5 13 486
ocen
7,5 10 1 13486
5,0 2
oceny krytyków
Marco Polo
powrót do forum serialu Marco Polo

nowy sezon kiedy?

ocenił(a) serial na 8

Wie ktoś co z nowym sezonem, bedzie czy nie?

ocenił(a) serial na 10
trukomholek

w połowie grudnia

ocenił(a) serial na 10
Coyotman

I to mi sie podoba od razu wyjdą wszystkie odcinki ! :)

ocenił(a) serial na 10
nea_filmweb

wiadomo już kiedy premiera?

ocenił(a) serial na 8
mar_nr

Nie jestem pewien, ale na końcu speciala z Hundred Eyes pisało Summer 2016... Obym się mylił.

ocenił(a) serial na 10
Felo74

O Boże, tak długo jeszcze? Czyli co pokazali 1 odcinek, a reszta dopiero latem? Kaszana totalna, przecież pierwszy sezon jakoś w zimie zaczynali? Dodatkowo podobno jakieś cienkie recenzje zebrał co już w ogóle mnie dobija bo jest to aktualnie najlepszy serial "historyczny". Gdzie ci krytycy mają oczy? Zachwyty nad Wikingami, a niesamowicie widowiskowe Marco Polo tak niedoceniane. Liczę że może przyśpieszą jakoś emisję całego serialu, albo będzie jakiś wyciek.

mitrus80

Ten serial ma za dużo dziur fabularnych aby nazwać go obecnie najlepszym serialem "historycznym" (chociaż moim zdaniem lepszym określeniem byłby serial przygodowy osadzony w realiach historycznych). Do tego postaci są niedopracowane, bez głębi(całe szczęscie drugi sezon nieco to naprawia), a niektóre ich zachowania są trudne do wytłumaczenia. Kolejną wadą tego serialu jest jego łopatologiczność i prowadzenie części wątków np. rozwiązania większości zagadek znamy na długo przed głównymi bohaterami. Mnie osobiście denerwowało też to, że historię obserwujemy z różnych perspektyw, a nie jedynie poprzez oczy Marco Polo. Odejmuje to serialowi dużo uroku, a Marco Polo stawia w roli jednego z wielu bohaterów tego serialu. W drugim sezonie można nawet powiedzieć, że to wielki chan jest centralną postacią fabuły.
Serial jednak oprócz wyżej wymienionych wad ma w sobie coś co wciąga i nie pozwala się od niego oderwać- dużo szybkiej akcji, wraz z jej zwrotami, klimat średniowiecznych Chin i kilka świetnych pomysłów fabularnych (np ten o tym, że dla każdego człowieka najważniejsze są różne wartości- dla jednego rodzina, dla drugiego wiara, trzeciego tradycja, czwartego zapisanie się w historii itd) . Oprócz tego bardzo przyjemnie ogląda się niektóre kreacje aktorskie np Benedicta Wonga, który świetnie sportretował wielkiego chana Kubilaja.

ocenił(a) serial na 10
TomasT

Ładnie napisane. Mi się akurat podoba pokazywanie akcji z perspektywy kilku równorzędnych bohaterów nie tylko Polo i Kubilaja (np. rozłożenie historii na perspektywę chińskiego kanclerza i jego siostry nadawał równowagi w konflikcie). Kubilaj w ogóle był od początku centralną postacią. Wg mnie ten serial obroniłby się nawet gdyby sam Polo został kompletnie odłożony na margines.

mitrus80

Oglądając pierwszy sezon tego serialu odniosłem identyczne wrażenie- Marco Polo mółgby zostać zepchnięty na margines fabuły, jako drugorzędna postać, a historia przedstawiana w serialu nic by nie straciła. Dopiero w drugim sezonie Marco Polo staje się nieco ważniejszą postacią dla biegu fabuły, a jego wątki stają się równie ciekawe, co i innych dworzan. Tylko, że drugi sezon, to jak napisałem wyżej jest sezonem Chana i głównie z jego perspektywy obserwujemy zdarzenia. Kolejną postacią, która w drugim sezonie jest równie ważna dla osi fabuły jest Ahmad, a dopiero na trzecim miejscu znajduje się Marco Polo. Ten sposób budowania historii i przedstawiania jej z perspektywy kilku postaci bardzo przypomina mi Grę o Tron. Tam ma to swój sens, bo tak naprawdę nie wiemy kto jest głownym bohaterem, kto ostatecznie wygra zmagania o żelazny tron. Dzięki temu możemy się identyfikować z różnymi obozami, a w tych obozach z różnymi postaciami i w jakiś sposób im kibicować. W Marco Polo zarówno w pierwszym jak i drugim sezonie mamy dwa obozy i od razu wiemy który wygra. Wiemy też kto w obozie Chana stanie się tą najważniejszą postacią- będzie to Marco Polo, jako że jest bohaterem tytularnym. Dlatego uważam, że twórcy serialu rozkładając ciężar fabularny na tyle postaci odebrali serialowi dużo uroku i tajemnicy. Ja bym wolał aby ten serial dźwigał Marco Polo i od początku był głównym bohaterem. Chciałbym razem z nim poznawać średniowieczną Azję, rozwiązywać zagadki dworu i powoli wchodzić w to środowisko.

ocenił(a) serial na 10
mar_nr

26 grudnia (czyli wczoraj), może jutro się coś pojawi u nas, tak wyczytałem na instagramie marco polo

ocenił(a) serial na 8
mitrus80

Już jest na torrentach special z Hundred Eyes, jego origin story.

ocenił(a) serial na 10
Felo74

Wyszedł jeden odc

Marco Polo One Hundred Eyes 2015 1080p WEBRip

Coś wiadomo kiedy pozostałe ?

użytkownik usunięty
nea_filmweb

Na końcu specjalnego odcinka jest "Marco Polo Season 2 - Summer 2016".

ocenił(a) serial na 8

szkoda że tak późno

użytkownik usunięty
trukomholek

https://www.youtube.com/watch?v=OXfgvcJ5T8E - 1 lipca premiera

a ja mam pytanie czy leciał 10 odcinek w telewizji pl ?

użytkownik usunięty
jones1_2

Niestety, nie mam pojęcia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones