PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163608}

Inwazja

The Invasion
6,1 35 175
ocen
6,1 10 1 35175
5,6 7
ocen krytyków
Inwazja
powrót do forum filmu Inwazja

Początek filmu jest niezły, szykuje sie widowisko. Później akcja staje się wolniejsza, ale tez niestety bardziej mdła. Do połowy jeszcze daje radę, dwójka głównych aktorów świetnie ze sobą wygląda, ale potem wszystko co dobre powoli ise rozmywa. Realizacja filmu od strony technicznej jest poprawna. Sztywności filmu nie mogę zarzucić jako wadę, bo wiem, że najprawdopodobniej po prostu trzyma się klimatu powieści P.K.Dicka.
Zakończenie jest pospieszne i rozczarowuje. W każdym razie film przeciętny, raczej nie polecam, chyba że fanom pisarza, soft sf, Epidemii bądź głównych aktorów. 6/10

ocenił(a) film na 7
Muszrom

Dla mnie zaś początek był zapowiedzią kiepskiego obrazu, zaś fragmenty skupiające się na bohaterach i poszukiwaniu syna ratowały tę produkcję. Początek mi się kojarzył z odcinkiem animowanego "Spider-mana" z lat 90-tych, w którym pojawił się Venom, tylko wykonany został bez większych emocji, a poprzedzająca wypadek scena w aptece zupełnie do tej sceny z promem nie przystawała.

Philip K. Dick wielkim, a przynajmniej pomysłowym pisarzem był i jego teksty stały się podstawą dla kilku świetnych filmów, ale nie dla "Inwazji". "Inwazja" powstała na podstawie powieści Jacka Finney pt. "Body Snatchers", która stała się już podstawą dla trzech filmów (dwóch pierwszych wersji nie widziałem, ale trzecia Ferrary zrobiła na mnie spore wrażenie). Chyba, że Dick stanowił luźną inspirację dla twórców filmu, o czym wspominali gdzieś w wywiadach, z którymi to żadnej styczności nie miałem.

ocenił(a) film na 6
Khaosth

Rzeczywiście moja pomyłka z tym P.K.Dickiem, to nie jest film na podstawie jego twórczości. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones