PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874687}

Biedne istoty

Poor Things
7,6 67 424
oceny
7,6 10 1 67424
7,5 58
ocen krytyków
Biedne istoty
powrót do forum filmu Biedne istoty

Nie jestem wielkim fanem Lantimosa ale szanuję za oryginalność, "Faworyta" to mój faworyt;). Szkoda że tutaj wkręcił się albo został wkręcony w "jedyne i sluszne trendy". Może nie zrozumiałem przekazu, może potrzebuję drugiego seansu ale takie moje pierwsze odczucia. Kobieta od samego początku to biedna i sponiewierana przez patriarchat lalka która musi się uwolnić od Boga-Ojca i dawać tyłek na lewo i prawo bo jest wyzwolona i może robić z ciałem co zechce. Biali mężczyźni w tym filmie to obleśne (dosłownie) karykatury i potwory. Jedyny kulturalny i dystyngowany to czarnoskóry. Małżeństwo to straszna sprawa, oczywiście biały mąż to tyran. Zdjęcia są piękne, aktorstwo też wysokiej próby. Już od dawna wiem że Emma Stone to bardzo utalentowana kobieta. Ten film jednak nie dla mnie.

bartas28

"Małżeństwo to straszna sprawa" Dosyć zastanawiające, iż reżyser jest szczęśliwie żonaty od 2013 r., a promuje treści odwrotne. Jakoś to się chyba nazywało jak się jedno mówi a na odwrót robi... Chyba pan reżyser popadł w ideologiczną kalkę i powtarza zgniłą feministyczną opowieść jak katarynka, przez co w zasadzie cały film jest przewidywalny do bólu, jak Pan zresztą zauważył.

None200

Nie mogę odmówić odwagi i ciekawego stylu ale właśnie te wszystkie "frazesy" o patriarchatach, zniewolonych kobietach i mężczyznach potworach którzy tylko czekają żeby je wykorzystać (oczywiście szczególnie są to biali mężczyźni) ukrywane bardzo często w filmach mnie już strasznie męczą. Ten obraz zdecydowanie może być dla kogoś najlepszym w roku (forma jest piękna), ja już mam powoli dość tych nauk. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
None200

Właśnie ta łopata mnie najbardziej rozczarowała. Dlaczego te współczesne filmy nie mogą być bardziej zniuansowane?

ocenił(a) film na 6
potas13

Łopata no i ten final.

bartas28

No coz,jezeli przesledzisz historie,socjologie oraz antropologie kultury,to stwierdzisz bez trudu,ze to kobiety musialy walczyc o swoje wyzwolenie na wielu plaszczyznach spolecznych,a nie mezczyzni.A dlaczego musialy walczyc? Poczytaj,bedziesz wiedzial.

ocenił(a) film na 7
piotrpiotrpiotr

Jakby nie patrzeć większość mężczyzn też musiała walczyć o swoje. Wyzysk, ciężka praca, ryzyko śmierci na wojnie, brak udziału w sprawowaniu władzy, itd. Dopiero wiek XX to zmienił.

piotrpiotrpiotr

To że musiały walczyć to wiem, właśnie "musiały", każdy rozumny to wie. Mamy 2023 rok i to co widzę teraz to tylko, moim zdaniem, sztucznie wywoływane konflikty między płciami czy rasami. Czy mam się czuć jak bohater tych filmów (biały potwór)? Ja żyję tu i teraz, szanuję kobiety i nie potrzebuję znowu tych "nauk". Powtarzanie w kółko tych samych frazesów, bardziej może w tym filmie oryginalnie, to i tak mnie już nie przekonuje, nudzi raczej i denerwuje. Kolejna "łopata" i tyle. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
bartas28

Dobrze prawisz,brakowalo zniuansowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones